Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj


Microblading

Halk arasında kıl tekniği adıyla da anılan Microblading dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü verilmesidir. Unutmamalıyız ki kaşlarımız, yüzümüzün en önemli parçalarından biridir. Bu uygulama iki saat gibi bir sürede tamamlanır. Microblading, cildin en üst tabakası olan epidermise atılan mikro çizgilere bitkisel pigmentasyon uygulanarak yapılan bir işlemdir. Tasarlanan kaş şekline ve kaştaki kılların doğal akış yönüne göre yapılan uygulama sonucunda, uygulanan bölgede 3 boyutlu kıl görüntüsü yakalanır. Microblading, kalıcı makyajda kaş yapımında kullanılan en doğal ve manuel bir yöntemdir.

Microblading uygulamasının hemen ardından, kişi iş ve sosyal yaşamına devam edebilir.
Bilinmesi gerekenler: Örneğin işlemin üzerinden 24 saat geçene dek bölgeyi su temasından korumalısınız. Ayrıca işlem uygulanmasının ardından 3 gün boyunca, uygulama yapılan bölgeyi,uzmanınızın önereceği bir krem ile sürekli nemli tutmanız gerekiyor.


Kaş Pudralama (Gölgelendirme)

Cildin en ince tabakasına yapılan sık iğne atışları ile gerçekleştirilen Mikro Pigmentlerin derinin bir tık üst tabakasına yapılan gölgelendirme tekniğine kaş pudralama tekniği denilmektedir.

Pudralama tekniğinde renkler biraz flu'dur. Genellikle sürekli olarak kaşlarını doldurma ihtiyacı duyan kişilerin ve aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin pudralama tekniğini uygulamaları gerekmektedir. Kaş kılları zayıf olan ve seyrek olan kişilerin genellikle tercih ettiği bir uygulamadır. Pudralama yöntemi diğer yöntemlerden ayıran bir diğer özelliği ise daha uzun süreli kullanabilir olmasıdır.
Bilinmesi gerekenler: Kaş pudralama yönteminin uzun ömürlü olabilmesi için sürekli olarak alkol ve sigara kullanımı, gün içerisinde çok fazla güneşe maruz kalma gibi durumlar kaş pudralama yötemini olumsuz yönde etkilemektedir.


İpek Kirpik

Kirpikler bütün kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Dolgun ve uzun kirpikler her kadının hayalidir. Gözlerinizin ve bakışlarınızın güzelliğini kirpikleriniz ortaya çıkarır. Etkileyici ve buğulu bakışları ipek kirpik uygulaması ile elde edebilirsiniz. Normal takma kirpiğe göre çok daha uzun süre kalıcılığı olan ipek kirpik; deniz, havuz, gözyaşı ve uykuya dayanıklıdır. Uzun kirpiklere sahip olmak için kullandığınız rimel, kirpik kıvırıcı aletler, serumlar istediğiniz sonucu vermiyorsa bu yöntem tam size göre. İpek kirpik yöntemiyle istediğiniz modelde, uzunlukta ve sıklıkta kirpiklere sahip olabilirsiniz. İpek kirpik uygulamasında, ipekten yapılmış kirpiklerin, üst göz kapağındaki kirpik diplerine tek tek yapıştırılmasıdır. Normal takma kirpiklere kıyasla daha uzun süre kullanabileceğiniz ipek kirpikler, su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna dayanıklıdır. Üstelik uyku esnasında oluşan baskı ve sürtünmeler de bir sorun yaratmaz. En büyük özellikleri ise göze ağırlık vermemesi ve kişinin kendi kirpiklerine bir zararının olmamasıdır. Takıldıktan sonra 90 güne kadar kullanabilir, üç ayın sonunda dökülmese bile yeniletebilirsiniz.


Dudak Reklendirme

Dudak renklendirme solgun ve cansız dudakların özel kalıcı makyaj boyası kullanılarak yeniden canlı ve bakımlı görünmesini sağlamak için yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kişiye daha dolgun, daha canlı ve daha genç bir görünüm sağlayan dudak renklendirme işlemi dudaklara doğal bir hacim ve renk kazandırıyor. Kişinin belirlediği rengin ve işlemin kolayca uygulanabildiği bir kalıcı makyaj uygulaması olan dudak renklendirme işlemi son yıllarda ünlü kişiler tarafından da sıkça kullanılmakta ve en popüler kalıcı makyaj uygulamaları arasındaki yerini almıştır.


Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyon uygulaması, kaşın formunu değiştirerek yeni bir kaş formu ve hacim kazandırarak efective bir görünüm sağlar. Yönleri aşağıda , sert , kıvrık ve zor şekil alıyorsa kaş laminasyonu ile daha yumuşak ve kolay şekilenebilen kaşlara sahip olursunuz.

Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenen şekli ve rengi almasını sağlar. Laminasyonlu kaşlar ideal bir kaş görünümü vermeyi mümkün kılar. İyileştirir, kaşları güçlendirir ve bunları protein botoks bakımı ile besler. Kaş Laminasyon uygulamasının herhangi bir zararı yoktur, kaşa uygulanan vitaminler sayesinde işlem sonrası bile kaşlarınız gür görünür.