Cilt Bakımı


Hydra Facial (Hollywood Bakımı)

HydraFacial, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen non-invaziv, ablatif olmayan cilt yüzey kaplaması yöntemidir. İnce çizgilerin, kırışıklıkların, tıkanmış ve büyümüş gözeneklerin, yağlı ciltlerin, hiper pigmentasyonun ve kahverengi lekelerin görünümünü iyileştirebilir. Özetle: Çok amaçlı bir cihazdır, bu yüzden son günlerde popülaritesi giderek artmaktadır.

HydraFacial, ölü deri hücrelerini kaldırmaya yardımcı olan cilt yenileyici bir uçla yapılandırılmış bir alet aracılığı ile cildi oksijenli ve vitamin içeren hidradermabrazyon adı verilen bir sıvıyla cildin soyulmasını sağlayan yeni bir teknolojisi kullanıyor. Ayrıca, tüm ölü cilt hücrelerini, makyajı, yağı ve tıkanmış gözeneklerde sıkışan kirleri emen “vorteks teknolojisi” olarak adlandırdığı güçlü bir vakum işlemi uyguluyor. Suyun basıncı, cilt soyma ucu ile fiziksel kazımalar ve vakum emişi ile kombine edildiğinde, bu son derece yumuşak, cilt yenileyici bir işlem haline gelir.

HydraFacial tipik olarak dört adımdan oluşur: temizleme ve eksfoliyasyon, glikolik soyma, ekstraksiyonlar ve serum infüzyonu. Dört basamağın hepsi cildin derinlemesine temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Ortalama 25 ila 90 dakika arasında sürer. Yan etkisi yoktur ve iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur.


Manüel Cilt Bakımı

Manuel cilt bakımında öncelikle cilt analiziniz yapılır ve ardından cildin yapısına göre cilt temizleme işlemi uygulanır.Temizleme işleminin ardından peeling uygulanir ve cilde buhar verilerek gözeneklerin açılmasi sağlanır. Açılan gözeneklere komedon temizliği yapılır ve ardından tonik ile gozenekler sıkılaştırılır. Cildinize uygun maske işlemi yapıldıktan sonra cilde serum yedirilerek nemlendirici ile yüz masaji uygulanir. Son olarak güneş kremi sürülerek manuel cilt bakımı işlemi bitirilir.
* Merkezimizde Casmara markasi ve B2C MD Beauty Code markası ürünleri kullanılır.


Dermapen

Dermapen ciltteki problemleri iyileştirdiği gibi ayı zamanda cildi yapılandırarak cilt dokusunu gençleştirir. Kaleminin ucundaki iğneler dokuya girip çıkarak delikler açar. Bu şekilde dokuda oluşan uyarı kollajen sentezi uyarısını artırır, aynı zamanda oluşan hafif hasar iyileşirken yeni hücrelerle daha sağlıklı ve genç bir doku oluşmasını sağlar.Dermapen tedavi yöntemi, CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmıştır. Güvenilir bir yöntemdir. Uygulamanın başarısı kullanılan kalemin orjinal olması, etkin serumların (büyüme faktörlü antiaging ve lifting etkili)kullanılması doğru vaka seçimi ile artar.

Mikro iğneleme sistemi olarak da bilinen “dermaroller” ya da “dermapen” işlemleri de sivilce izlerinden kurtulmak için etkin uygulamalar arasındadır. Ciltte gezdirilen cihazın üzerinde bulunan mikro iğneler sayesinde yüzeyde on binlerce mikro kanal açılmaktadır.

Dermapen ile cildin 1 santimetrekarelik alanında yaklaşık 1000 adet mikro delik açılır. Büyüme faktörü, vitamin, hiyarülonik asit gibi ürünler cilde sürülerek bu deliklerden cildin altına gitmesi sağlanır. Hasarlanan doku İyileşirken cilt yenilenir. Bu süreçte ciltte oluşan hasar, kalıcı bir hasar değildir. Amerika’da son zamanlarda en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Titanyum iğneler ve teknolojinin özelliği cildin çizilerek hasarlanmasını önler. Herhangi bir riski yoktur.

Önce lokal anestezi sürülerek beklenir, sonra uygulamaya geçilir. Dermapen tedavisi yaklaşık 30-40 dakika kadar sürer.


Mezoterapi

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.

LIPOSOME TECHNOLOGY FIRMING ANTI – AGING DNA COMPLEX

Juveleven™ ( Acetyl Hexapeptide – 51 Amide ) : Juveleven hücre onarımı, hücre yenilemesi ve uzun ömürlü olan bir hexapeptitdir. Juveleven™ peptidi DNA’yı hasardan korur, doğal onarım yollarını uyarır ve broblastlarda yaşlanmayı durdurur. FOXO3A hasar tespit edildiğinde, DNA’yı onarır. Hücrelerin korunmasını sağlar. FOXO3a onarım yollarından, DNA onarım yolunun indüklenmesinde Juveleven™ peptidinin etkinliği bir UVC hasarlı plazmid ile transfekte edilmiş başlıca insan epidermal keratinosidlerinde bir konakçı hücre reaktivasyon deneyi ile analiz edilmiştir. Üç tip insan cildinde yapılan deneyler neticesinde Juveleven™ peptidinin hücresel yaşlanmayı durdurduğu, broblast morfolojisinin 10 yıl gençleştiği, keratinositler ve melanositlerin ise %95’e kadar DNA koruma etkisinin arttığı görülmüştür.

Koenzim Q10 : Güçlü antioksidan etkisi ve serbest radikallerin cilt yüzeyinde görülen etkilerini azaltması ile bilinen, vücudumuzda doğal olarak bulunan ve temel görevi gıdaların enerjiye dönüştürülmesi olan bir moleküldür.

Vitamin A (Retinol Palmitat): Kısaca retinol olarak bilinir. En etkili cilt yenileyici aktiflerden biridir. Pigmentasyon oluşumunu engellemeye iyi bir yardımcıdır. Aynı zamanda anti-oxidan özelliğiyle kırışıklık ve akne karşıtı kozmetik ve ilaç türevli ürünlerde uzun süredir kullanılmaktadır.

Vitamin E : Süperstar anti-oxidan olarak bilinir. Yağda çözünür. Ultraviole radrasyonu, hava kirliliği, ağır metaller gibi çevresel faktörlere karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek hücre çeperinin korunmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Üst epidermal tabakanın su kaybını azaltır. Sadece cilt sağlığı için değil göz korneasının da sağlıklı kalmasına E vitamini doğrudan etki eder. Sadece harici ürünlerle değil aldığımız gıdalarla da Vücudumuzun E vitamini ihtiyacını karşılamamız gerekmektedir. Başta tahıllar olmak üzere yeşil sebzeler, zeytinyağı, deniz balıkları, yumurta sarısı, domates, patates vs yoğun olarak E vitamini içermektedir.

Fosfatidilkolin :Kolin ilavesi olan ve soya lesitinde bulunan bilişsel işlev, beyin sağlığı ve genel sağlıkta kullanılan bir fosfolipiddir.

Meso MD

MesoMD profesyonel bir cilt tedavi protokolüdür. Cildin ihtiyacı olan flakonları 2 mm 5 adet iğne ile cilt altına enjekte ederek cildi tedavi eder. Sadece Playskin Meso MD mezoterapi şırıngaları ve ürünleri ile kullanıma uygundur. Harici bir ürün ile kullanılamaz. 180 dakika boyunca şarj edilmeye gerek duymadan kullanılabilen MesoMD cihazının diğer mezoterapi cihazlarından farkı, cilt üzerinde mikro kanallar açarak cildin ihtiyacı olan mezoterapi ürünlerini içerisindeki lipozom teknolojisi ve cilt altına giren 5 adet 2mm iğnesi ile cildin en alt katmanlarına indirerek daha önce var olmayan bir teknoloji ile tedavi sunmasıdır.


Özel Cilt Tedavisi

Özel cilt tedavisi islemimizde sorunlu ciltlerin ( Akneli ciltler, lekeli ciltler, hassas ve kızarık ciltler, nemsiz ciltler, elastikiyelini kaybetmis ciltler, kolajen ihtiyacı olan ciltler ) ihtiyacı olan bakım belirlenerek uygun ürünler ile tedavisi yapılır.